skip to Main Content

Kontaktpersoner

Modexa Kök & Förvaring

Team Region Väst och Syd

Anna Nordin

Anna Nordin

Regionansvarig Försäljning
Västra Sverige
033-23 22 24
anna.nordin@modexa.se

Elisabeth Ardefelt

Elisabeth Ardefelt

Entreprenadansvarig
Västra Sverige
033-23 22 23
elisabeth.ardefelt@modexa.se

Jimmy Andersson

Jimmy Andersson

Regionansvarig Försäljning
Södra Sverige
033-23 22 22
jimmy.andersson@modexa.se

Johan Kristersson

Johan Kristersson

Entreprenadansvarig
Södra Sverige
040–22 03 51
johan.kristersson@modexa.se

William Johansson

William Johansson

Kundutvecklare
Västra och Södra Sverige
033-23 22 18
william.johansson@modexa.se

Team Region Norr och Öst

Kristin Blomberg

Kristin Blomberg

Regionansvarig Försäljning
Norra Sverige
033-23 22 17
kristin.blomberg@modexa.se

Tobias Tillman

Tobias Tillman

Entreprenadansvarig
Norra Sverige
018-50 70 94
tobias.tillman@modexa.se

Sofia Fridh

Regionansvarig Försäljning
Östra Sverige
033-23 22 16
sofia.fridh@modexa.se

Thomas Eklöf

Entreprenadansvarig
Östra Sverige
021-30 44 56
thomas.eklof@modexa.se

Ewa Lundqvist

Ewa Lundqvist

Kundutvecklare
Norra och Östra Sverige
033-23 22 11
ewa.lundqvist@modexa.se

Projekt & Marknad

Peter Freidlitz

Peter Freidlitz

Affärsrådgivare
033-23 22 02
peter.freidlitz@modexa.se

Pia Johansson

Pia Johansson

Kommunikations- och marknadsansvarig
033-23 22 09
070-961 00 89
pia.johansson@modexa.se

Ledning

Anders Larsson

VD
033-23 22 10
anders.larsson@modexa.se

Suzanne Ericsson

Suzanne Ericsson

Kund- och logistikchef
Västerås
021-30 25 44
suzanne.ericsson@modexa.se

Lars Ericsson

Lars Ericsson

Regionchef Entreprenad
Norra och östra Sverige
021-30 25 42
lars.ericsson@modexa.se

Rick Johansson

Rick Johansson

Regionchef Entreprenad
Västra och södra Sverige
033-23 33 59
072-453 12 49
rick.johansson@modexa.se

Christoffer Atterfors

Affärsutvecklingschef
033-23 22 06
0733-65 65 24
christoffer.atterfors@modexa.se

Mikael Larsson

Försäljnings- och marknadschef
033-23 22 15
mikael.larsson@modexa.se

Oskar Kinding

Produktionschef
0730-96 70 40
oskar.kinding@modexa.se

Richard Westerlund

IT Chef
033 – 23 22 19
073-0551310
richard.westerlund@modexa.se

Modexa Bad

Kasper Nilsson

Kasper Nilsson

VD Modexa Bad
0767-88 67 88
kasper.nilsson@modexa.se

Stefan Hammarbäck

Entreprenadchef
0730-77 72 00
stefan.hammarback@modexa.se

Jimmi Knutström

Projektledare
0761-30 86 68
jimmi.knutstrom@modexa.se

Dennie Raneryd

Entreprenadingenjör
0761-30 86 05
dennie.raneryd@modexa.se

Modexa Bostadsförädling

Ledning

Ulf Viktorsson

Ulf Viktorsson

VD Modexa Bostadsförädling AB
0702-84 09 27
ulf.viktorsson@modexa.se

Evelina Fäldt

Evelina Fäldt

Förstudieledare
0725-39 29 08
evelina.faldt@modexa.se

Koncernledning Modexa

Torgny Hellberg

Torgny Hellberg

Koncernchef
033-23 22 01
0709-61 00 90
torgny.hellberg@modexa.se

Peter Lindberg

Peter Lindberg

CFO
0706-43 86 32
peter.lindberg@modexa.se

Ann-kathrin Espelin

Ann-Kathrin Espelin

Hållbarhetsstrateg
033-23 33 51
0736-63 84 02
ann-kathrin.espelin@modexa.se

Back To Top